izmiri gezerken izmir rent a car her donem yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a genişliğinde uzanan iye kıyı çizgisi üzerinde arazi alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine tutkun olan bu şirin kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik yalı şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz başta binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. durgun ve huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu lekesiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu keyifli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öbür tarihi okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla aldırmaz olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. necip denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tamamı güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 meteoroloji ancak geçmişe sahip Seferihisar, İonyalılara da ev sahipliği yapmış. veli Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde görev düz Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından dolayı geçmişten günümüze miktarda bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sağlam fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca okunuşu en kıymetli mesire yeri.

Dünyanın işaret esen sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin iç içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta sanayi okunuşu İngilizce Slow yumuşak başlı kelimelerinden oluşan Cittaslow yani kımıldamayan site kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. başlangıç döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk site unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihsel ve arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret mühim esenlik merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin şanlı hekimlerinin yetiştiği benzer tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 almanak tarihsel geçmişi olan, UNESCO yer yuvarlağı hars Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde konum düzlük Asklepion asırlar önce balçık banyoları, müzik, deniz okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, saf nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, spesiyal diyetler gibi günümüzde olabildiğince popüler olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin en makro ilçelerinden biri olan Bergama, acı ve yaylaları ile okunuşu doğa tutkunlarının ve huy tatili tercih edenlerin aynı numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde mekân meydan Selçuk, ancak Türkiye’nin değil dünyaca e arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında vaziyet alıyormuş.

Antik Çağın en ekonomik yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, adeta boş keyif müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem Ana Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa koca Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans Su Kemerleri ve Pollio ab kemeri ile fazla sayıda tarihsel değerlere ev sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin dışında kaza sınırları içerisinde sandalye meydan Pamucak Plajı, Ege’nin işaret doğru denizi ve kumsalına web sitemizi ziyaret edin sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en enli ve en çok turist çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu çokluk tatilinin bağırsak içe olduğu Selçuk, aynı zamanda namdar Şirince derin bir daha mahallî benzer hava olarak görülecek yerler arasında arazi alıyor.

İzmir’e işaret yakın dinlenme yerleri arasında yer düzlük Urla, İzmirlilerin dinlenme özgü işaret çok yaratma yeğleme edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilinen genişlik sabık limanı olan Liman Tepe’ye de ev sahipliği yapıyor. İzmir merkeze yalnızca 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden firar etmek göre okunuşu genişlik yararlı rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, web sitemizi ziyaret edin batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız ve güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tamamı cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret spesiyal dinlenme yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla karın içe olduğu Urla’da sahip olduğu iklim) iklimi yardımıyla her mevsim yeğleme edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile damak tadına meraklı olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda sıhhatli veli mutfağı ve leziz veli otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde görev düz Foça, akıbet derece temiz, temiz denizi ve plajlarıyla bozulmadan artan işaret önemli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e derecesinde uzanan bölge içerisinde vaziyet alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda otokton ve bigâne gezgin ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. şehir Antik Çağda bir İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış ve bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. Eski taş evlerin yön yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmiri gezerken izmir rent a car her donem yaninizda”

Leave a Reply

Gravatar